ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9996658
*
nr 999 6658
Spegel
Oval, höjd: 86 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2015
kl 18:44:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/12 20:12:36
1
100 kr
7/12 13:16:47
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 999 6658
Spegel
Oval, höjd: 86 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/12 20:12:36 | 1 | 100 kr |
7/12 13:16:47 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.